Poprawne odkamienianie hal udojowych

Podobnie jak z odtłuszczaniem, do odkamieniania trzeba dobrać odpowiedni środek. Na pewno powinien być skuteczny w usuwaniu nagromadzeń kamiennych. Ważne są również i pozostałe jego cechy..

Odpowiedni środek do odkamieniania

Do usuwania nalotów kamienia wodnego stosuje się kwasy. Dedykowany środek powinien być mieszaniną odpowiednich kwasów rozpuszczającą jedynie struktury wapienne. Nie powinien wchodzić w reakcję z innymi materiałami.

Ważnym czynnikiem dla wyboru środka odkamieniającego, jest jego łatwość usuwania z powierzchni. Im łatwiej usuwa się on podczas spłukiwania po zastosowaniu, tym lepiej. Wpływa to na mniejsze zużycie wody oraz na czas przeznaczany na te czynności. Pozostałości nie powinny być zagrożeniem dla organizmów żyjących, jakości mleka czy dla powierzchni, na których jest używany.

Agresywność nie powinna wykazywać zmian na powierzchniach zmywalnych, jak i w systemie odprowadzania ścieków.

Zwróćmy uwagę na stężenia potrzebne do prawidłowego zadziałania produktu. Wydajność jest tu ważnym czynnikiem, jak i ilość oparów, jakie wydzielane są podczas jego stosowania i przebywania w danym pomieszczeniu.

Nie zapomnijmy również o biodegradowalności produktu, aby wywoływać jak najmniejszy impakt na środowisko naturalne i wszelkie organizmy żyjące.

Odpowiedni proces przeprowadzenia odkamieniania

W celu usunięcia z powierzchni zmywalnych nalotów kamienia należy zacząć od odtłuszczenia powierzchni. Do tego celu polecamy koncentrat myjący do usuwania tłuszczy zwierzęcych Hyperin Grimall PF.

Następnie należy zapoznać się z treścią etykiety odkamieniacza i ściśle stosować się do zaleceń. Powinniśmy przestrzegać wszelkich zasad BHP co do ubioru, sposobu nakładania czy stężeń. Odpowiednia ciecz robocza powinna być nałożona na powierzchnię zmywalną w sposób zalecany przez producenta. Następnie należy odczekać odpowiedni czas, aby środek mógł spenetrować złogi. Spłukiwanie powinno odbywać się za pomocą podwyższonego ciśnienia wody najlepiej z użyciem myjki ciśnieniowej. W zależności od grubości złogów wapiennych może być konieczność kilkukrotnej aplikacji produktu i powtórzenia cyklu usuwania.
Podczas korzystania ze środka, należy kontrolować stan powierzchni, na której pracujemy, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych szkód.

 

Podczas korzystania ze środka, należy kontrolować stan powierzchni, na której pracujemy, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych szkód.
Po całkowitym usunięciu złogów kamienia powierzchnie można przemyć odpowiednim środkiem zasadowym, aby mieć pewność neutralizacji działania kwasu. W celu profilaktycznym zaleca się regularne stosowanie środka odkamieniającego w obniżonych stężeniach, aby zapobiegać nagromadzaniu się cząstek kamienia.

 

Zalecany środek do usuwanie kamienia wodnego
 

Do skutecznego usuwania nalotów kamienia wodneg i mlecznego zalecamy stosowanie koncentratu Hyperin Calc.

Koncentrat do odkamieniania hal udojowych i hodowlanych