Hyperin Neutralizer

Hyperin Neutralizer

Środek do mycia i neutralizacji
pozostałości środków ochrony roślin w
opryskiwaczach.

Hyperin Neutralizer szczególnie polecany jest do pozostałości po herbicydach sulfonylomocznikowych i glifosacie. Preparat dzięki zastosowaniu związków powierzchniowo czynnych dokładnie myje. Hyperin Neutralizer zawiera również związki neutralizujące oraz rozpuszczające substancje aktywne środków ochrony roślin, które mogą pozostać w opryskiwaczu. Pozwala bezpiecznie wykonywać kolejne zabiegi agrotechniczne. Hyperin Neutralizer możemy wykorzystać do mycia wnętrza zbiorników, filtrów, rozpylaczy, belek oraz węży.

Badanie jakości mycia opryskiwacza
Preparat Neutralizer został przebadany w Instytucie Ochrony Roślin – PIB oddział Sośniowice w Laboratorium Badania Jakości Środków Ochrony Roślin. Badano popłuczyny po dawce 20g/ha herbicydu sulfonylomocznikowego zawierającego substancję aktywną tribenuron metylu w formulacji WG rozpuszczoną w 200 litrach wody.

Mycie wodą
Próba w której umyto opryskiwacz wodą zawierała 0,6% substancji aktywnej tribenuron metylu, co w przypadku wykonania oprysku na plantacji rzepaku może skutkować uszkodzeniami roślin.

Mycie preparatem Neutralizer
Umycie opryskiwacza preparatem Neutralizer spowodowało bardzo dokładne umycie substancji aktywnej, poniżej poziomu wykrywalności (poniżej 0,04%).

Skuteczne mycie

Do każdego typu opryskiwacza

Neutralizacja Ś.O.R

Wykorzystanie Hyperin Neutralizer

Opryskiwacze z systemem myjącym, opryskiwacze bez systemu myjącego, belki, rozpylacze, filtry

Zobacz wideo przedstawiające Hyperin Neutralizer!

Jak stosować Hyperin Neutralizer?

Opryskiwacze bez systemu myjącego

Przed użyciem Hyperin Neutralizer, należy wstrząsnąć zawartością opakowania. Opróżnić zbiornik opryskiwacza, usunąć zanieczyszczenia przy użyciu wody. Zbiornik napełnić do połowy wodą i dodać preparat Hyperin Neutralizer w stężeniu 0,5 % v/v (5 l na 1000 l wody). Włączyć mieszadło i przepłukać wszystkie obwody układu cieczowego. Uzupełnić zbiornik wodą do pełna i mieszać przez 10-15 minut, następnie opróżnić zbiornik. W celu dokładnego usunięcia zanieczyszczeń, zdemontować rozpylacze oraz filtry i umyć osobno w roztworze o stężeniu 0,5 % v/v (np. 50 ml preparatu na 10 l wody). Wypłukać wnętrze zbiornika i wszystkie obwody czystą wodą, następnie opróżnić zbiornik. Napełnić zbiornik do pełna czystą wodą, włączyć mieszadło i przepłukać wszystkie obwody układu cieczowego, następnie opróżnić zbiornik. Opłukać opryskiwacz z zewnątrz wodą. Popłuczyny usuwać w miejscu nieużytkowanym rolniczo, w którym nie ma bezpośredniego zagrożenia zanieczyszczenia wód.

Opryskiwacze z systemem myjącym

Przed użyciem Hyperin Neutralizer należy wstrząsnąć zawartością opakowania. Środek stosować w stężeniu 1 % v/v (1 l na 100 l wody). Preparat Hyperin Neutralizer rozpuścić w niewielkiej ilości wody i wlać do rozwadniacza. Postępować zgodnie z procedurą użytkowania systemu myjącego, zalecaną przez producenta opryskiwacza, uzupełnić wodą i włączyć system myjący. W celu dokładnego usunięcia zanieczyszczeń, zdemontować rozpylacze oraz filtry i umyć osobno w roztworze o stężeniu 0,5 % v/v (np. 50 ml preparatu na 10 l wody). Przepłukać zbiornik i instalację czystą wodą. Opłukać opryskiwacz z zewnątrz wodą. Popłuczyny usunąć w miejscu nieużytkowanym rolniczo, w którym nie ma bezpośredniego zagrożenia zanieczyszczenia wód.

Dostępna pojemność

Efekt zastosowania Hyperin Neutralizer

Najczęściej zadawane pytania

Czy Hyperin Neutralizer mogę wykorzystać do opryskiwacza z systemem myjącym?
Tak. Neutralizer bez obaw wykorzystać można do opryskiwaczy posiadających system myjący jak i do tych
pozbawionych systemu myjącego.

Czym Neutralizer różni się od pozostałych środków myjących?
Neutralizer nie tylko myje ale również rozkłada oraz neutralizuje działanie środków ochrony roślin. M ożemy
wykorzystać go nie tylko do mycia wnętrza zbiorników ale również do belek, filtrów czy rozpylaczy

Co polecacie do mycia opryskiwaczy?
Polecamy Hyperin Neutralizer. Nie tylko skutecznie myje, ale i neutralizuje oraz rozpuszcza pozostałości po ś.o.r. w opryskiwaczach. Szczególnie polecany do pozostałości po herbicydach sulfonylomocznikowych i glifosacie

Zamów pokaz