Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza

Specjalistyczne środki przeznaczone do stacji odwróconej osmozy

Środki przeznaczone do mycia membran w stacjach odwróconej osmozy. Bardzo dobrze usuwa istniejący kamień, zwiększając przepustowość i efektywność układu. Zabezpiecza przed wytrącaniem i osadzaniem kamienia na powierzchniach membran.

Dodatkowymi zaletami stosowania ARQUATER jest wydłużanie żywotności membran, usuwanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych, organicznych oraz związków mineralnych.

ARQUATER MB

Zasadowy środek do mycia membran

Jest produktem zasadowym zbudowanym na bazie wodnej oraz na bazie polimerów i estrów kwasu fosfonowego zneutralizowanych przy udziale wodorotlenku sodu. Przeznaczony do usuwania powstałych w wyniku eksploatacji zanieczyszczeń mikrobiologicznych. W sposób szybki i bezpieczny usuwa zatory powodowane przez powstanie biologi i kamienia, który wiąże się z zawieszonymi cząstkami nieorganicznymi takimi jak węglan wapnia, siarczan baru i związki żelaza. Organizmy żywe nie uszkadzają membran lecz poprzez zgromadzenie się na membranie organicznych, koloidalnych i zawieszonych cząstek występuje proces gnilny a bakterie i mikroorganizmy namnażają się wytwarzając substraty, które w konsekwencji rosną i rozwijają się coraz bardziej. Procesy te doprowadzają do spadku wydajności systemu membran, wzrostu ciśnienia a to wpływa na  wzrost zużycia energii. Dlatego bardzo ważne jest, by czyścić membrany zapobiegawczo i regularnie. Preparat powoduje, że membrany będą łagodnie oczyszczane a jego koncentracja nie będzie wysoka co zapewni, że nie uszkodzimy membrany poprzez  agresywne działanie produktu tylko przedłużymy jej  żywotność. ARQUATER MB z łatwością usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia nieorganiczne powstałe na powierzchni membrany przywracając jej pierwotne parametry. Produkt nie zawiera związków chloru.

ARQUATER MA

Kwaśny środek do mycia membran

Jest produktem kwaśnym zbudowanym na bazie wodnej z polimerów i estrów kwasu fosfonowego zneutralizowanych przy udziale wodorotlenku sodu. Przeznaczony do usuwania powstałych w wyniku eksploatacji zanieczyszczeń mikrobiologicznych. W sposób szybki i bezpieczny usuwa zatory powodowane  przez powstawanie kamienia, który wiąże się z zawieszonymi cząstkami nieorganicznymi takimi jak węglan wapnia, siarczan baru i związki żelaza. Organizmy żywe nie uszkadzają membran. Poprzez zgromadzenie się na membranie organicznych, koloidalnych i zawieszonych cząstek występuje proces gnilny a bakterie i mikroorganizmy namnażają się wytwarzając substraty, które w konsekwencji rosną i rozwijają się coraz bardziej. Procesy te doprowadzają do spadku wydajności systemu membran, wzrostu ciśnienia a to wpływa na wzrost zużycia energii. Dlatego bardzo ważne jest, by czyścić membrany zapobiegawczo i regularnie. Preparat powoduje, że membrany będą łagodnie oczyszczane a jego koncentracja nie będzie wysoka co zapewni, że nie uszkodzimy membrany poprzez  agresywne działanie produktu tylko przedłużymy jej żywotność. ARQUATER MA z łatwością usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia nieorganiczne powstałe na powierzchni membrany przywracając jej pierwotne parametry. Produkt nie zawiera związków chloru.