Arquater

Kondycjonowanie wody w obiegach chłodniczych oraz kotłowych i grzewczych

Nowa jakość wody

Hyperin Chemical Water Treatment posiada najlepsze rozwiązania dla wszelkich obiegów, nie zależnie od wielkości, jak i od tego z jakiego materiału został on wykonany. Wszystkie środki dobierane są indywidualnie dla każdego obiegu, w zależności od wymagań jak i od materiałów użytych do jego wykonania. Użycie naszych środków wraz ze stałym monitorowaniem parametrów pozwala na ograniczenie awarii prowadzących do kosztownych przestojów oraz pozwala na przedłużenie żywotności obiegów.

Zwiększamy efektywność

Zajmujemy się kondycjonowaniem wody chłodzącej, wody kotłowej, a także utrzymywaniem efektywności stacji osmotycznych. Nasze środki od lat dbają o obiegi wodne w zakładach na terenie Polski jak i poza granicami naszego kraju.

Kondycjonowanie wody, to ważny aspekt każdego zakładu, posiadającego obieg wodny. Nie zależnie czy jest to obieg otwarty, półotwarty czy też zamknięty. Utrzymywanie odpowiedniego pH, utrzymywanie układu wolnego od kamienia, zabezpieczenie przed rdzą, ograniczanie życia biologicznego wpływa na efektywność jak i na żywotność układu.

Problemy z wodą występują zarówno w dużych instalacjach przemysłowych, jak i mniejszych domowych systemach wodnych. Problemy z kamienieniem kotłowym i korozją zakłócają pracę układów grzewczych, parowych, jak i chłodniczych. Dotyczą również instalacji wody pitnej. W przypadku wody chłodniczej oraz pitnej i użytkowej często dochodzi również do skażeń biologicznych.

Obiegi chłodzące

ARQUATER 911

Specjalistyczne środki dedykowane do przemysłowych obiegów wodnych, stosowane w celu uzdatniania wody w układach chłodzących. Zapobiegają przed wytrącaniem się kamienia oraz przed powstawaniem ognisk korozji w układach.

Obiegi kotłowe i grzewcze

ARQUATER 202/222/230/342/345/360

Specjalistyczne środki przeznaczone do utrzymywania odpowiednich parametrów w obiegach kotłowych oraz grzewczych.

Odwrócona osmoza

ARQUATER MB/MA

Specjalistyczne środki przeznaczone do stacji odwróconej osmozy. Zabezpieczenie membran.

Kontrola życia biologicznego

BIOOT S/HCRS/POD

Specjalistyczne środki do korekty życia biologicznego w układach chłodzenia.

Odkamienianie

CIRCALT BS/A/CB

Specjalistyczne środki przeznaczone do odkamieniania układów wodnych.

Pasywacja

Na życzenie klienta przeprowadzamy pasywacje zbiorników. Zaletą takiego działania jest nawet trzy krotne przedłużenie żywotności zbiorników. Woda z procesu pasywacji, może być wykorzystana do pierwszego odpalenia systemu. Powoduje to dużą oszczędność środków finansowych oraz czasu.